Biz Kimiz

Ankara Akademi Sanat Gençlik Kulübü olarak, Ulusal ve Uluslar arası her türlü kaynağı etkili ve verimli şekilde kullanarak; Tiyatro, Müzik, Dans,Resim Kişisel Gelişim gibi ana dallarda fikri ve vicdanı hür nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve günümüz şehir insanının giderek artan stresli yaşamından sıyrılıp sosyal aktivitelere katılmalarını sağlayarak  sizlere hizmet vermeyi kendimize görev edinmiş bulunmaktayız .

perdeUlusal ve uluslar arası ortamlarda mensubu olmaktan övünç duyulan, vereceği eğitim- öğretim, üreteceği projeler ve sanatla ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmasına katkıda bulunacak lider bir akademi olmaktır.

Farkında olmak hayatımızın her anında kullandığımız terimlerin başında gelmektedir. Peki biz kendi hayatımızın ne kadar farkındayız? Sosyal hayat kalitemiz istediğimiz standartlar da mı, yoksa istediklerimizi hep yarınlara erteleyerek yaşamımızı renksiz ve tekdüze yaşamayı mı seçiyoruz?

Uluslararası standartları göz önünde bulundurursak, dış ülkelerdeki bireylerin kendilerine daha çok zaman ayırdıklarını, sanatla ve kişisel gelişimleriyle daha fazla ilgilendiklerini görmekteyiz.

Hedeflerimizin ana temasını “BİZ” olarak belirlemek, katılımcılarımızın  hayatlarına ufak dokunuşlarla renk gelmesini sağlamaktır.Hayal gücümüzü genişletmek, yaratıcılığımızı artırmak, hayatımızın her anına estetiği temel olarak koymak, kaliteli ve eşsiz hizmet anlayışımızla hizmet vermeye devam etmek, profesyonel kadromuzla hem çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak hem de yetişkinlerin hayattan daha fazla zevk almalarını sağlamak, sanatı hayatımızın her noktasına işlemesini sağlamak hedeflerimizi oluşturmaktadır.

Biz Ankara Akademi Sanat olarak; Devlet tiyatroları, Devlet Opera Balesi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçılarının verdiği emeklerle; Tiyatro, Dans, Müzik, Resim gibi Sanat Dallarında attığımız adımlarla kendimizden çok emin bir şekilde ilerlemekteyiz.

 
 
Kubilay KARABURÇAK
Genel Sanat Yönetmeni 


Yaşam işçileriyiz biz sanatçılar. Sabah güneş bizim için doğduğunda ve batarken akşam güneşi , her anı düşünmek ile dolu yaşamımızda biz yaşamı işleriz ilmik ilmik. Bir tebessüm bazen de bir damla göz yaşı, bir fikir bir ses ya da bir kıvrım gördüğümüzde sizlerde ,tekrar tekrar umutlanır ve koşarız sizlere.

Çocuk,genç ve yaşlı demeden uzun kısa ya da şişman yahut da siyah beyaz ortak dilimiz vardır bizim evreni değiştirecek tek umuttur sanat. Var olmak istediğimiz kadar varızdır. Çığlığımız buna dairdir ve deriz ki “hadi başarabiliriz”.

Bir boya bir nota bir ses bir küçük harekettir seni en derinlerden çıkaracak olan.Ve  damarlarında hissettiğinde sanatı , gökyüzünden indirmeyecek olandır elbette.

Düşleyebiliyorsan gerçekleştirebilirsin…