Ses eğitimi; bireylere konuşma ve/veya şarkı söylemede seslerini doğru, etkili ve güzel kullanabilmeleri için gereken davranışların kazandırıldığı ve içinde konuşma, şarkı söyleme ve şan eğitimi gibi alt ses eğitimi basamaklarını barındıran, disiplinler arası bir özel alan eğitimidir. Tanımda kullanılan “doğru”; anatomik ve fizyolojik yapıya, dil ve müzik özelliklerine, gerçeğe ve kurallara uygunluğu, “güzel”; söyleme biçimindeki uyum ve ölçülebilir davranışlardaki dengeyi, “etkili” kavramı ise, başkaları üzerinde bıraktığı izi nitelendirmektedir.”
 
Uygulandığı müzik eğitimi tür, düzey ve amacına göre ses eğitimi türleri; şan eğitimi, şarkı söyleme eğitimi, koro eğitimi ve konuşma eğitimi gibi isimler alırlar.
 
Programın içeriği
 
Ankara Akademi Sanat olarak 15 Yılı aşkın süre ile ve  ciddiyetle yapılan şan-solfej eğitimleri ile  koservatuvar sınavlarına hazırlık ,müzik fakülteleri sınavlarına hazırlık ,güzel sanatlar liseleri hazırlık sınavlarına öğrenci yetiştirerek büyük başarılara imza atmıştır.Her yıl belirli aralıklar ile organizasyonunu yaptığımız dinleti ve konserlerle de şan-solfej  eğitimi alan öğrencilerimizin başarılarını ailelerimizle de paylaşarak şan-solfej  öğrencilerimizin hangi seviyelerden başlayıp nasıl ilerleme kaydettiklerini hep birlikte görme fırsatımız olmaktadır.Hedefleriniz doğrultusunda solistlere profesyonel koçluk, beste  ve korrepetisyon  hizmetleri vermekteyiz.
 
Kurumsal firmalar için koro çalışmaları ve ses eğitimleri ile motivasyon ve etkili ses kullanımı eğitimleri özel programlar ile teklif usulü çalışılmaktadır.
 
Eğitim Detayları
 
Ankara akademi Sanat olarak Şan dersleri eğitiminde profesyonel Opera sanatçıları tarafından özel ders olarak vermektedir. Katılımcıların hedefleri doğrultusunda özel seviye tespit görüşmeleri ile uygun ders programı yapılarak işlenmektedir. Size uygun gün,saat ve ücret bilgisini akademimiz ile iletişime geçip öğrenebilirsiniz.