Enstrüman öğrenimi ve müzik eğitimi temel başlıkları ile açılan eğitim sınıfımız; bendir, erbane, kudüm, darbuka,bongo, djembe gibi enstrümanlara ilgi duyan ve müziğin bileşenlerini derinlemesine öğrenmek isteyen yetişkinlere imkan sunar.

 Ek olarak içeriğimizde: enstrüman öğrenimine yönelik teknik çalışmalar, çalım stilleri ve egzersizler, ritm oyunları ve şarkılar; Ayrıca katılımcıların bağlı olduğu türlere yönelik ek çalışmalar ve repertuvar oluşumu ile yeni başlayanlara yönelik eğitim vermeyi amaçlar.

 Atölye Konuları:

 Temel Müzik Bilgisi, Türk Müziği Çalışmaları, Enstrüman Öğrenimi, Beden Perküsyonu, Müzikte algı-yorum ve doğaçlama, Repertuvar Bilgisi.

Eğitmen: Eren ERGÜL

Ritme ilgisi ya da merakı olan, 7'den 70'e herkesin katılabileceği ritim atölyeleridir.Ritim ve perküsyon enstrümanları çalışmaları, periyodik uzman eğitmenler eşliğinde yapılır.

Latin, Türk, Arap ritim enstrümanlarından çalmayı istediğiniz herhangi biri veya birkaçını akademimizde öğrenebilirsiniz.

Ritim notasının yanı sıra, Latin ritimlerinden; Salsa, Rumba, Samba... Türk ritimlerinden; Sofyan, Düyek, Semai, Aksak... Arap ritimlerinden; Melfuf, Basmudi, Arap,Ters Arap... gibi seçtiğiniz ritim enstrumanınız ile örtüşen ritimleri de öğrenebilirsiniz.

Akademimizde öğrenebileceğiniz ritim enstrümanlarının başlıcaları şunlardır :

Türk ritim sazları : Darbuka, Bendir, Kudüm, Daire, Asma Davul
Latin ritim sazları : Tumba, Conga, Bongo, Marakas, Shaker
Arap ritim sazları: Dhollo, Def, Arbane, Hollo
Ayrıca : Djembe, Udu(küp), Cajon.

#bendir #erbane #bongo #perküsyon #darbuka #erenergl